Canlı Destek Info@apperatif.com Aranma Talebi
web-design

Kurumsal Web Sitesi Nedir? Gerekli Midir?

Kurumsal web sitesi firmanızla ilgili bilgileri, misyon ve vizyon görüşlerinizi, yenilik, hedef veya duyurularınız barındıran web siteleridir. Kurumsal web sitesi aynı zamanda işletmenizin sanal adresini temsil etmektedir.

2 yıl önce paylaşıldı.

Kurumsal web sitesi firmanızla ilgili bilgileri, misyon ve vizyon görüşlerinizi, yenilik, hedef veya duyurularınız barındıran web siteleridir. Kurumsal web siteleri internetteki kurumsal kimliğinizi temsil eder ve ziyaretçilerinize firmanızı dogrudan yansıtmaktadır.

Temel olarak kurumsal bir web siteleri, hakkımızda, misyon ve vizyonumuz, hizmetlerimiz, referanslarımız ve iletişim gibi içerikleri müşterilerinizin erişimine sunar.

Örnek kurumsal web sitesi

Neden Kurumsal Web Sitesine İhtiyaç Duyuluyor

İnternet alışkanlıklarının tümüyle artması, internet kullanıcılarının hızlı ve güvenilir bilgiye ihtiyaç duymasına sebep olmaktadır. Kullanıcılar istedikleri tüm bilgi, ürün veya hizmete yalnızca bir adım uzaktadır. Müşteri potansiyelinin böylesine yüksek olduğu internet dünyasında rekabet de bir o kadar yüksek olmaktadır. İşletmelerini internete taşıyamayan tüm firmalar geleneksel alışkanlıklara sahip müşteri portföyünü arttırmakta zorlanacaklardır. Kurumsal web sitesi, firmanızı internet kullanıcılarına tanıtmanız için aracıdır, ürün veya hizmetlerinizi ulaştırabileceğiniz birçok müşteriyi de beraberinde getireceği gibi, yüksek rekabet ortamında bulunmanın verdiği sorumluluklar ile firmanızı her zaman güncel tutacak ve inovatif bir yaklaşıma sahip olmasını sağlayacaktır.

Aynı zamanda ülkemizde Türk Ticaret Kanunları doğrultusunda her şirketin kurumsal web sitesine sahip olması zorunludur ve kurumsal web sitesine sahip olmayan şirketler için yasal işlem başlatılabilmektedir. Bu doğrultuda her şirket şeffaf olarak, şirket bilgilerini, hedeflerini ve adımlarını kurumsal web sitesinde sunmalıdır.

Kurumsal Web Sitesi Yaptırmak ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurumsal web sitesi, şirketinizi internette temsil edecek bir sanal adrestir. Şirketinizi iyi bir şekilde ve eksiksiz yansıtmalıdır. İşletmenizin fotoğraflarını, hizmet ve ürünlerinizi, çalışma anlayışınızı ve referanslarınızı eksiksiz barındıyor olması ziyaretçileri potansiyel müşteri olma yolunda yönlendiriyor olacaktır.

Kurumsal web sitesi yaptırırken dikkat edilmesi gereken başlıca konular;

 • Misyon ve vizyon bilgilerinizin şirketinize özgü ve açıklayıcı olması
 • Hizmetlerinizin anlaşılabilir olarak barındırılması
 • Ürünleriniz ve ürün fotoğraflarınızın yer alması
 • Kaliteli görseller kullanılması
 • İletişim bilgilerinizi içermesi
 • Şirketinizdeki değişiklik ve yeniliklerden, ziyaretçilerinizi bilgilendirebildiğiniz alanların bulunması
 • İşletmenizin Google yerel işletmelere kayıt edilmesi
 • Kurumsal web sitenizin görünürlüğünü arttırabilmek için arama motoru optimizasyonunu destekliyor olması

Hazır Kurumsal Web Sitesi

En yakın zamanda şirketinizi sanal adreslerde temsil edebilmek adına hazır kurumsal web sitesi tercih edebilirsiniz. Hazır kurumsal web siteleri, daha önceden tasarlanmış, sadece içeriklerinizi ileterek en geç birkaç gün içinde kullanmaya başlayabileceğiniz web siteleridir.

Hazır Kurumsal Web Sitesi Süreçleri

 • Tasarımın seçilmesi
 • Şirket görselleriniz ve logonuzun iletilmesi
 • İletişim bilgilerinin iletilmesi
 • Misyon, vizyon ve hakkımızda bilgilerinin iletilmesi
 • Şirketiniz hakkında yazılar veya varsa basında yer alan tanıtımlarınızın iletilmesi
 • Ürünleriniz veya hizmetlerinizi açıklayan metinlerin iletilmesi

Kurumsal web tasarım süreci temin edebileceğiniz doneler doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Temel olarak şirketinizi temsil edecek tasarımı seçtikten sonra sizi temsil edecek içerikleri iletmeniz gerekmektedir. Tüm bilgiler iletildikten sonraki süreç web tasarım firmanızın içeriklerinizi kurumsal web sitenize yerleştirmesiyle sonuçlanacaktır.

En geç birkaç gün içinde içerikleriniz sitenize eklenir ve siteniz yayınlanır. SEO çalışmalarınız web tasarım firmanız tarafından ilk açılış için optimize edilecektir. Yapılan tüm işlemler test edilmelidir. Firma kaydınız Google yerel işletmelere de kaydedildikten sonra tarafınıza teslim edilecektir.