Canlı Destek Info@apperatif.com Aranma Talebi
social-media

Instagram Beğeni Sayılarını Neden Kaldırıyor?

Instagram beğeni sayıları kalkıyor, birkaç ülkede yayınlanmaya başlayan güncellemeyle birlikte Instagram beğeni ve video görüntülenme sayısını kaldırmayı hedefliyor.

2 yıl önce paylaşıldı.
  • Anasayfa
  • Blog
  • Instagram Beğeni Sayılarını Neden Kaldırıyor?

Instagram Beğeni Sayıları Kalkıyor

Birkaç ülkede yayınlanmaya başlayan güncellemeyle birlikte Instagram beğeni ve video görüntülenme sayısını kaldırmayı hedefliyor. Aktif olarak Kanada'da test edilen özellik Japonya, İrlanda, İtalya, Brezilya ve Avustralya'da da yayınlanmaya başladı. Yakında tüm ülkeler için kaldırılması planlanan beğeni sayıları şu an için birçok ülkede hala kullanılabilir durumda.

"Şu anda, aşağıdaki ülkelerde bazı kişilerin toplam beğenilerini ve video görüntülemelerini gizleyen bir test yapıyoruz."

Instagram Beğeni Sayılarını Neden Kaldırıyor?

Paylaşılan gönderilerde Instagram beğeni ve video görüntülenme sayılarının kalkması, beğeni sayılarına odaklanmalarını engellemeyi, beğeni sayısı düşük olan hesapların gönderi paşlaşmaktaki çekingelerini ortadan kaldırmayı ve içeriklerin ön planda kalmasını sağlayarak daha adil bir kullanım sunmayı hedefliyor.

Arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğraflara ve videolara odaklanmasını istiyoruz. Beğenen kişilerin listesine dokunarak kendi beğenilerinizi görmeye devam edebilirsiniz, ancak arkadaşlarınız gönderinizin ne kadar beğenildiğini göremez.

Daha fazla beğeniye ulaşılmak adına yapılan yanlış etiket kullanımları, beğenmeye özendirecek paylaşımlar veya beğeni sayılarına bakarak oluşturulan prestij yerini özgün ve doğal gönderilere bırakıyor olacak. Beğeni sayılarına bakılarak gerçekleşen yönelimlerin engellenmesi sağlanıyor olabilecek.

Instagram beğenilerini kaldırarak, hesaplar üzerinde sabit içerikleriklerin değil, hikayelerde paylaşılan anlık gönderilerin, üzetilen kısa videoların öne çıkmasını hedefliyor. Aynı zamanda yapılan tanıtım harcamalarının, beğeni sayıları arkasında kalması da engelleniyor olacak.

Instagram'da beğeni sayıları kalkıyor, sonrasında yalnızca gönderiyi paylaşan kullanıcı tarafından görülebilecek. Böylece, kullanıcılar takip ettikleri hesapların beğeni sayılarını göremeyecek. Instagram'da influencerlar tarafından paylaşılan sponsorlu içeriklerin beğeni sayıları istatistiklerde görülüyor olmaya devam edecek ve yapılan sponsorluk anlaşmaları, doğrudan hesap sahibi tarafından iletilen istatistikler çerçevesinde şekillenecek.