Canlı Destek Info@apperatif.com Aranma Talebi

E-Ticaret

E-Ticaret Sitesi ve Araçları

Markanızı, işletmenizi ve satışlarınızı en yükseğe çıkarmayı hedefleyip, bu hedefleri sonuca ulaştıran süreçte tüm analiz araçlarımızdan, istatistiklerden, rakiplerinizin konumlarından faydalanıyoruz. Derinlemesine işlenen bilgiler ile e-ticaret dünyasında güçlü bir konuma gelmenizi sağlıyoruz. Rekabetin yoğun yaşandığı alanda, rakiplerinizden sıyrılmanızı kolaylaştıracak çözümler ve entegrasyonlar geliştiriyoruz.

E-Ticaret Nedir?

E-Ticaret ürün ve hizmetlerin satışının gerçekleştirildiği, online sistem üzerinden elektronik ortamda ödeme işlemlerinin yapıldığı internetteki yeni nesil alışveriş e-ticaret olarak adlandırılmaktadır. Alıcının karşılıklı güven unsuruyla satın aldığı ürün veya hizmetin, satıcı tarafından karşılanması ve kargolanma gibi birçok süreci içerisine aldığı sistem olarak belirtilen e-ticaret, kullanıcıların hayatlarına kolaylık kazandırmaktadır. Doğru E-ticaret yönetimi ile kaliteli bir altyapıya oluşmanızı sağlamaktayız.

E-ticaret Entegrasyonu Nedir?

E-Ticaret entegrasyonları bir e-ticaret sitesi altyapısı oluşturulmasında büyük önem taşımaktadır. Hazırlanan altyapının eksiksiz olabilmesi için entegrasyonlarının da doğru bir şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir. E-ticaret sitesinde kullanılan temel entegrasyonları şu şekilde sıralayabiliriz; pazaryeri, kargo, tedarikçi ve muhasebe programları. Her biri işletme sahibi için satış-alım işlemlerinin sorunsuz işlemesini sağlamaktadır

E-Ticaret Sık Sorulan Sorular

E-Ticaret Sorular
 • E-ticaret ve dijital pazarlamanın bağlantısı nedir?

  E-ticaret, online ortamda alım-satım işlemlerini ifade ederken; dijital pazarlama ise, bir markanın ürün ve hizmetlerinin dijital ortamlarda daha etkin bir kitleye ulaşabilmesi için yapılan çalışmalardır. Doğrudan bağlantısı bulunan bu iki tanım, birbirleriyle ilişkilendirilerek eş zamanlı uygulandığında hedeflenen potansiyel müşterilere ulaşılması da hızlanmaktadır. Deneyimli ekibimiz ile E-ticaret ve Dijital Pazarlama çözümlerini birleştirerek, sizin için en iyi altyapıyı ve stratejiyi sunuyoruz.

 • E-ticaret sitesi fiyatları nelerdir?

  E-ticaret sitesi kurulumunda ücretler paket içeriklerine göre değişiklik göstermektedir. Paket içeriğinde yapılandırılan entegrasyonlar, site altyapısı, tasarımı, kullanılacak muhasebe programı ve teknik destek gibi birçok belirleyici unsur bulunmaktadır. Tüm unsurlara özen göstererek, işletmeniz için doğru seçimi ve fiyatlandırmayı yapmaktayız. Detaylı fiyat listemize buradan ulaşabilirsiniz.

 • E-ticaret sitesi kurmak istiyorum, ne yapmalıyım?

  İşletmenizi online ortama taşımak ve satışlarınıza kendi web siteniz üzerinden devam etmek isterseniz, Apperatif çözümleri ile yanınızda yer alıyoruz. E-ticaret sitesi kurmak isterseniz öncelikle giriş yapacağınız sektöre göre rakip analizi yapmanız gerekmektedir. Rekabet analizi ve A/B testi başta olmak üzere birçok istatistiki sonucu sizin adınıza tamamlıyoruz. Analiz ile birlikte devam eden süreçte, sitenizin barındırılacağı sunucudan hazırlanan altyapısına kadar tüm detaylarla ilgileniyor ve kullanımınıza hazır hale getiriyoruz.

 • E-ticaret sitesi kurulumu ne kadar sürer?

  Kurulum öncesi hazırlanan taslak süreç için de gerekli olan tahmini süreyi belirlemektedir. Altyapı aşamasından entegrasyonların tamamlanışına kadar geçen zamanda işe göre değişiklik gösterebilmektedir. E-ticaret için yaklaşık 1 ay ile 1 yıl aralığından bahsedebiliriz.

İşletmeler İçin E-Ticaret Çözümleri

E-ticaret geleneksel ticaret anlayışını değiştirerek, kullanıcısı için kolaylık sağlamakta olup birçok çözüm önerisini de beraberinde getirmektedir. Analiz, risk, alım-satım işlemleri, pazarlama, tedarik, lojistik gibi unsurlar e-ticaret çözümleri içerisinde yer almaktadır. Kriz anında risk yönetimini devrede tutarken; tedarik ve alım-satım bölümünde yurtiçi, yurtdışı tedarikçilerden portföylere, B2B ve B2C firmalara kadar çok yönlü çözümler üretiyoruz. Aynı zamanda e-ticaret yönetimini dijital pazarlama süreciyle devam ettiriyor, satış ve pazarlama alanında araçlardan faydalanarak markanızı çok daha fazla kullanıcıya ulaştırıyoruz.